Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Jeżeli nie blokujesz plików cookies w ustawieniach przeglądarki to zgadzasz się na ich używanie.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

lo11

Drukuj

Projekt COMENIUS zaakceptowany!!!

Super User. Opublikowano w Główna

logo comeniusDo końca wakacji pozostał jeszcze miesiąc, ale w naszej szkole już rozpoczęły się przygotowania do realizacji projektu Comenius Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. Miło nam bowiem poinformować, że w lipcu 2013 r. otrzymaliśmy informację od Narodowej Agencji Programu "Uczenie się przez całe życie", iż złożony przez nas wniosek przeszedł pozytywnie rundę selekcyjną i został zaakceptowany do dofinansowania. 

Projekt pt. "Youth ECHOES" skupia się w swoich założeniach na badaniu obecnej sytuacji społecznej młodzieży, jej potrzeb i możliwości w kontekście europejskim, a co za tym idzie na kształtowaniu wśród młodych ludzi świadomości europejskiej.  Krajami partnerskimi w naszym projekcie są: Niemcy, Austria, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Grecja, Litwa, Łotwa, Szkocja i Szwecja. Praca nad projektem, zaplanowana na dwa lata (2013-2015), będzie przebiegała zarówno poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych, jak również poprzez wizyty w wybranych krajach partnerskich. Pierwsza wizyta robocza będzie miała miejsce w naszej szkole już w pażdzierniku! Odwiedzą nas wówczas delegacje złożone z uczniów i nauczycieli z dziesięciu krajów partnerskich, co będzie okazją do wzajemnego poznania się i rozpoczęcia prac nad projektem w międzynarodowych grupach.