Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Jeżeli nie blokujesz plików cookies w ustawieniach przeglądarki to zgadzasz się na ich używanie.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

lo11

Drukuj

Projekt COMENIUS - przygotowania do wizyty w Portugalii

Łukasz Hoppen. Opublikowano w Główna

logo comeniusW październiku 2013 r. gościliśmy w naszej szkole delegacje nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich, wspólnie realizujących projekt Comenius "Youth ECHOES". Była to pierwsza z zaplanowanych na lata 2013-2015 sześciu wizyt roboczych. Kolejna odbędzie się już w lutym 2014 r. w Portugalii.

Z naszej szkoły w wizycie uczestniczyć będzie czworo uczniów i dwóch nauczycieli. Uczniowie zostali wybrani wg przyjętych i obowiązujących we wszystkich szkołach partnerskich kryteriów doboru uczniów do wyjazdów zagranicznych. Młodzież z grupy Comeniusa pracuje intensywnie nad kolejnymi zadaniami, a efekty ich pracy zostaną przedstawione przez polską delegację na wizycie w Portugalii. W listopadzie przeprowadzono wśród 50 uczniów naszej szkoły ankietę dotyczącą stylu życia i zainteresowań młodzieży. W drodze głosowania online wybrano dwie propozycje na logo projektu, które będą reprezentować naszą szkołę na oficjalnym konkursie w Portugalii. Oprócz tego młodzież ma za zadanie przedstawić w ciekawej formie swoją przyszłą pracę, wybrany zawód. Może to być tradycyjny opis, wiersz, piosenka, plakat i inne. Uczniowie przeprowadzą też wywiady ze studentami lub przedstawicielami wybranej grupy zawodowej, wykonają statystyki najpopoularniejszych kierunków studiów i przeanalizują ranking uczelni w Polsce. Pracy jest więc sporo, ale bardzo cieszy fakt, że młodzież aktywnie włącza się w działania projektowe, a przy tym, co należy szczególnie podkreślić, doskonali też swoją znajomość języka angielskiego.