Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Jeżeli nie blokujesz plików cookies w ustawieniach przeglądarki to zgadzasz się na ich używanie.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

lo11

Comenius - przygotowania do spotkania szkół partnerskich w Hiszpanii

logo comeniusW dniach 20-24 października 2014 r. odbędzie się kolejne, czwarte już spotkanie szkół partnerskich projektu Comenius Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. Przypomnijmy, iż realizacja projektu obejmuje lata 2013-2015.

Organizatorem pierwszego spotkania w październiku ubiegłego roku była nasza szkoła, w lutym 2014 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu w Portugalii, a następnie w kwietniu w Szkocji. Na spotkaniu w miejscowości Salamanca, położonej w zachodniej części Hiszpanii, którego organizatorem jest szkoła IES MARTÍNEZ URIBARRI, naszą szkołę reprezentować będą: Anna Dzimińska (kl.3B), Maciej Łojko (kl.3H2), Laura Przewłocka (kl.2a) i Andżelika Kochanowska (kl.2d).

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, kiedy to po spotkaniu w Szkocji, podczas którego partnerzy projektu wymienili się tzw. kulkami z ziaren, znanymi również pod nazwą „roślinnych granatów”, trzeba było podjąć próbę ich posadzenia i pielęgnacji, tak aby i w naszych warunkach klimatycznych umożliwić ich rozkwit. Ten etap projektu powiązany jest z nowoczesnym designem przestrzeni ogrodowych i publicznych i postrzegany jest w wielu krajach jako element sztuki ulicznej. Idąc dalej tym śladem grupa naszych uczniów przygotowała również instalację artystyczną, odzwierciedlającą ich niepohamowaną potrzebę zasmakowania wolności i wyrwania się choć na chwilę z przytłaczającej codziennej rzeczywistości szkolnej. Oprócz tego uczniowie kontynuowali prace nad zagadnieniem slangu młodzieżowego i przygotowali krótki film, mający na celu zapoznanie zagranicznych kolegów z typowymi polskimi zwrotami używanymi przez nich na co dzień. Opiekunowie projektu z kolei przygotowali na warsztaty dla nauczycieli prezentację multimedialną, przedstawiającą ciekawe innowacyjne metody pracy z uczniami w naszym liceum.

Mamy nadzieję, że spotkanie szkół partnerskich w Hiszpanii, podobnie jak i poprzednie spotkania, będzie dla naszych uczniów niezapomnianą przygodą, pozwoli im zawrzeć nowe znajomości, doświadczyć choć na krótko codziennego życia w typowej hiszpańskiej rodzinie oraz nabrać pewności w spontanicznym posługiwaniu się językiem angielskim.